Категории:


Към категориите

2020-01-27 20:38:43 - Цветелина Андреева
Здравейте, аз съм майка на две деца, бащата на децата е починал през 2012. От тогава аз получавам 90 лв за двете деца, като всяка година подавам декларация в която посочвам, че децата учат и от личния лекар, че са имунизирани. До момента не съм подавала служебна бележка за доходите,поради това смятам че парите които получавам са за това че децата са полусираци, а не поради нисък доход. Искам да попитам ако сключа граждански брак, ще продължа ли да получавам тези пари? Ако е ДА, трябва ли да подавам нова декларация в която само да уведомя за промяна в семейното ми положение. И ако е НЕ, защо? Децата си остават все така полусираци

2020-01-28 11:48:56 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Госпожо Андреева, Въпросът Ви е за рубриката "Подкрепа за детето и семейството" по компетентност. Моля да го зададете там.

2020-01-26 11:24:09 - Анна Георгиева
Здравейте! Дъщеру ми е инвалид 100% с ЧП. преди 17 години се възползвахме от правото и да закупим автомобил, с който да я превозваме. Въпросът ми е-позволява ли законът това право да се използва втори път. Благодаря!

2020-01-27 12:17:09 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Госпожо Георгиева, Въпросът Ви е за рубриката "Интеграция на хората с увреджнаия". Моля да го зададете там.

2020-01-24 08:15:34 - Мария Манолова
Здравейте! С 58 % ТЕЛК съм. Имам контролни изследвания за основното заболяване с доплащане извън Здравна каса. Издават ми фактури. Има ли вариант от Социални грижи да поемат разходите или поне част от тях? Благодаря за отделеното време и внимание! Лека работа!

2020-01-27 12:15:58 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Госпожо Манолова, Препоръчваме Ви да се свържете с колегите от дирекция "Социално подпомгане" по настоящ адрес и да ги запозвнаете подробно с Вашия случай. След като се запознаят конкретно с направените от Вас разходи, те ще могат да определят съотносимостта им към разпоредбата на чл. 16 от Правилника за прилагане на Закона за социално подпомагане относно отпускането на еднократна помощ както и за възможността за отпускане на помощ от Фонд "Социална закрила". За по-подробна информация относно подпомагането от Фонд "Социална закрила" можете да се обърнете към колегите от Фонда на посоченети на сайта контакти.

2020-01-23 15:24:19 - Красимира Марвакова
Искам да подам сигнал. От сайта Ви не може да се изтегли Приложение №5, заявление-декларация за отпускане на месечни помощи за отглеждане на дете до завършване на средно образование, но не повече от 20-годишна възраст по реда на чл.7 от ЗСПД

2020-01-23 16:51:57 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Госпожо Марвакова, Моля, всички въпроси, свързани със Закона за семейни помощи за деца, задавайте в рубриката по компетентност - "Подкрепа за детето и семейството".

2020-01-23 12:19:21 - Теодора Иванова
Здравейте! Детето ми е с ТЕЛК 50% и искам да попитам освен месечната помощ, имаме ли право и на детски надбавки, които до момента не сме получаваме никога, поради по-високите ни доходи на член от семейстовото?

2020-01-23 16:46:01 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Госпожо Иванова, Въпросът Ви е за рубриката "Подкрепа за детето и семейството". Моля да го зададете там.

2020-01-20 20:20:01 - Боян Велев
Извинете, какво се случва с месечната финансова подкрепа за хората с увреждания за януари '20, получавана от ДСП? Отново има забавяне, като миналата година януари. Отново ли ще се чака до 20 февруари? В началото на всяка година едно и също ли ще е? Или са измислени някакви нови бюрократични "улеснения", като подаване наново на документи?

2020-01-21 09:53:37 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Господин Велев, Моля, всички въпроси, свързани със Закона за хората с увреждания и Закона за личната помощ, задавайте в рубриката по компетентност - "Интеграция на хората с увреждания".

2020-01-20 09:05:26 - Николай Терзийски
Вярно ли е че интеграционните добавки са спрени за този месец и каква е причината?

2020-01-20 10:56:28 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Господин Терзийски, Въпросът Ви е за рубриката "Интеграция на хората с увреждания". Моля да го зададете там.

2020-01-19 14:24:55 - Рачо Москов
Здравейте Господа , искам , да попитам защо се бавят социалните за лекарства в Плевен. РАЧО МОСКОВ МОСКОВ от България град Плевен улица Кожухарска чешма 65.

2020-01-20 10:55:53 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Господин Москов, Въпросът Ви е за рубриката "Интеграция на хората с увреждания". Моля да го зададете там.

2020-01-19 10:24:17 - Руслана Стоилова
Кога ще бъдат исплатени интеграционните помощи за месец януари 2020 г

2020-01-20 10:55:11 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Госпожо Стоилова, Въпросът Ви е за рубриката "Интеграция на хората с увреждания". Моля да го зададете там.

2020-01-17 14:01:16 - Любомир Иванов
През 2019г получавах месечна помощ от 75лв +24лв, общо 99лв. От януари месец 2020г отново помощта е 75лв. Със телк 50% съм, не получавам пенсия. Ще има ли отново 24лв повече или социалните не са ме уведомили при обновяване на документите. Благодаря Ви.

2020-01-20 10:54:21 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Господин Иванов, Въпросът Ви е за рубриката "Интеграция на хората с увреждания". Моля да го зададете там.

2020-01-16 13:33:03 - МАЯ АНТОВА
ИМА ЛИ ПРАВО НА СОЦИАЛНА ПОМОЩ ЛИЦЕ ЯВИЛО СЕ НА ТЕЛК НА 06,06,2019Г. НО ОТ НОЙ ОБЖАЛВАТ И ПРЕД НЕЛК ЩЕ СЕ ГЛЕДА НЕГОВОТО СТАНОВИЩЕ НА 07,04,2020Г ЗА ТОЗИ ПЕРИОД ПОЛАГА ЛИ МУ СЕ НЕЩО ОСВЕН МИНИМАЛНА ПЕНСИЯ ОТ 130 ЛВ

2020-01-17 10:51:51 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Госпожо Антова, Отпускането на социална помощ по Закона за социално подпомагане е обвързано с конкретни условия и изисквания, свързани както с доходното състояние, така също и с имущественото и здавословното състояние, семейното положение, възрастта и др. Ако те са изпълнени няма пречка да бъде отпусната и помощта. За целта е необходимо да се подаде заявление-декларация в дирекция "Социално подпомагане" по настоящ адрес, където можете да получите и подробна консулатция по Вашия случай. Обръщаме внимание, че не е възможно да се направи преценка за правото на помощ дистанционно. Затова е предвидено провеждането на социална анкета и компетенции за това имат само социалните работници от съответната дирекция. Що се отнася до получаването на месечна финансова подкрепа по Закона за хората с увреждания, моля, задайте въпроса си в рубриката по компетентност - "Интеграция на хората с увреждания".

2020-01-16 13:14:49 - Галина Динкова
На коя дата се изплащат добавките към пенсията за хора с увреждания?

2020-01-17 10:43:30 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Госпожо Динкова, Въпросът Ви не е за тази рубрика. Моля, задайте го в рубриката по компетентност - "Обществено осигуряване".

2020-01-16 08:17:00 - Иванка Антонова
Здравейте! На баща ми, който има ТЕЛК решение-безсрочно, му изтичаат социалните придобивки за инавалидност м.01.2020 г. Какво трябва да направи за да ги получи отново. Той е на 75 г.

2020-01-16 10:34:25 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Госпожо Антонова, Въпросът Ви е за рубриката "Интеграция на хората с увреждания". Моля да го зададете там.

2020-01-15 12:15:00 - Иванка Цанкова
Аз съм с над 70%инвалидност,придвижвам се с помоща на канадки,трудно ми е придвижването с обществен транспорт.В нашата община той е ограничен и ако се наложи по спешност да пътувам,трябва да търся транспорт.Не работя,не уча и не съм над 90%,т.е нямам право на целева помощ от 1200 лв,та кое ме прави по-маловажна?

2020-01-16 10:32:56 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Госпожо Цанкова, Моля всички въпроси, коитоса свързани правата Ви като човек с увреждания, поставяйте в рубриката по компетентнос - "Интеграция на хората с увреждания".

2020-01-14 14:16:44 - Кристина Младенова
Здравейте, наскоро претърпях злополука и си счупих бедрена кост, в следствие на което се наложи поставяне на пирон и винтове. Въпроса ми е, мога ли да кандидатствам за отпускане на помощи?

2020-01-16 10:30:21 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Госпожо Младенова, Препоръчваме Ви да се свържете с колегите от дирекцията "Социално подпомагане" по настоящия Ви адрес. След като се запознаят подробно с Вашия случай, те ще Ви дадат указания за реда, по който можете да получите еднократна помощ, ако са налице основанията за това. Също така можете да получите консултация и от колегите от Фонд "Социална закрила" за отпускане на помощ от Фонда. Информация за контактите можете да намерите на сайта на Министерството.

2020-01-13 21:25:08 - Милена Тодорова
Здравейте. Аз съм с дете с телк 60% без чужда помощ с диагноза епилепсия. Доплащам за двата медикамента, които приема заради болестта си. Имам ли право на помощи за транспортни?

2020-01-14 09:43:40 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Госпожо Тодорова, Моля да зададете въпроса си в рубриките по компетентност - "Подкрепа за детето и семейството" и "Интеграция на хората с увреждания".

2020-01-12 11:31:35 - Юлия Николова
Има ли добавка за старост към пенсията за трудов стаж и от каква възраст?

2020-01-13 13:53:34 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Госпожо Николова, Моля да зададете въпроса си в рубриката по компетентост - "Обществено осигуряване".

2020-01-12 10:23:39 - Николай Иванов
Здравейте, жена ми я осигуряват на 800лв., мене на минималната работна заплата. Класираме ли се за детски надбавки (за дете до 18г) или да не подаваме изобщо документи?

2020-01-13 13:51:58 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Господин Иванов, Въпросът Ви е за рубриката "Подкрепа за детето и семейството". Моля да го зададете там.

2020-01-10 22:44:33 - Елена Паланква
Инвалид съм 100% първа група с чужда помощ Кандидатствах по ЗХУ ЗА АСИСТЕНТ Трябваше да се о ткажа от чуждата помощ От януари влиа в сила Когато на 7-ми исках да тегля пенсията-тя не е преведена От соц .служба в гр Разлог ме гледат като извънземно ,че и други са се оплакали ,шефа се обажда в НОИ ими казва нищо не се губи ще я пратят със запис. Бихте ли казали защо и точно след Нова година и уж помощ за инвалиди ,а спират и без това голямта ми пенсия

2020-01-13 13:50:54 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Госпожо Паланква, Въпросът Ви е за рубриката "Интеграция на хората с уверждания". Моля да го зададете там по компетентност.

2020-01-09 09:07:55 - Веселина Иванова
През октомври 2018г. , бащата на дъщеря ми почина в САЩ. Там е от 2000г. Дъщеря ми е студентка, редовна форма на обучение. За съжаление не можем да докажем трудов стаж на баща и в България. Има ли право да получава персонална пенсия,необвързана с трудов стаж, докато учи,но не повече от 26 г.? Вече година и три месеца търсим отговора.

2020-01-09 10:09:20 - Дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи"
Госпожо Иванова, Моля да зададете въпроса си в рубриката "Обществено осигуряване" по компетентност.







  • Ипрати на приятел

EN ISO 9001:2015 "Административно обслужване на физически и юридически лица"



ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
© 2014 Официална страница на Министерството на труда и социалната политика на Република България